Sezóna 2011

Často jsem se během zimní přestávky zamýšlel nad loňským rokem. Byl úspěšný a nebo to byl kvůli havárce na Pannonii propadák? Jako vždycky - asi něco mezi. Po (ne)sezóně 2010, která byla ve znamení kolotoče fyzická příprava - testy na motocyklu - operace - rehabilitace - fyická příprava a tak pořád dokola, byla sezóna 2011 normální obvyklou sezónou. Připravoval jsem se na ni opravdu svědomitě a už při druhém závodě Mistrovství ČR, který se jel v Brně, jsem jezdil kolo za 2:10, takže se mi podařilo zrychlit a na můj obvyklý čas mi chybí poslední sekunda. To jsou všechno kroky, které se mi podařily. Nepodařilo se mi vrátit se do "závodní" pohody - už právě během závodu na Masarykově okruhu jsem se přesvědčil o tom, že jenom rychlost není všechno, ale že je potřeba i pomalejší jezdce umět předjet, a to se mi nedařilo. Vyvrcholilo to právě na Pannonii, kdy jsem se v první kvalifikaci při předjíždění pomalejšího jezdce nechal rozhodit, zachyboval jsem a bylo z toho zbytečný pád. Bylo to zase v rychlosti nad 180km/h a odskákaly to záprstní kosti pěti zlomeninami. Žádná tragédie, ale pro motocyklového závodníka hodně nepříjemné zranění vyžadující dlouhou rehabilitaci s pomalým návratem. Psychika je právě v motocyklovém sportu hodně důležitá a já po svém povedeném brněnském vystoupení cítil možnost uspět i na Pannonii a se svojí snahou jsem to přehnal. Jak se dobře připravit po fyzické a jezdecké stránce moc dobře vím - takže pro letošek bude pokora a hlavně trpělivost to, na co se musím zaměřit nejvíc.

 

Příprava

Už na počátku zimní přípravy jsem zaznamenal výraznou změnu oproti loňsku. Od roku 2008 jsem se poprvé mohl začít připravovat na sezónu bez toho, že bych měl za sebou nějakou operaci a "ztrácel" tak čas rehabilitacemi a podobně. Takže z toho bylo 60,5 hodiny při indoor přípravě (především na TRX, indoor walkingu a při kruhovém treninku), odběháno 357km (převážně na orbitreku, ale poslední 2 týdny už i klasicky venku), 32 hodin v posilovně a 8,5 hodin strávených plaváním. Byla to dlouhá zima!

Ve čtvrtek 3. května jsme konečně vyrazili na okruh. Letos jsem začal v Brně, protože jsem jednak chtěl změnu a jednak se tu v polovině května jede Mistrovství ČR. Agentura Racetrack pro nás připravila vynikající podmínky k přípravě a objednala výborné počasí - nezbývá než poděkovat!

 

 

Jarní Automotosalon 2012

Letos jsme se jako každoročně zúčastnili této výstavy, abychom jednak návštěvníkům mezi "plechovkami" ukázali i něco krásného jednostopého a jednak abychom veřejnosti ukázali loga partnerů, kteří s námi letos absolvují motocyklovou sezónu a bez nichž bychom ničeho nedosáhli.

 


  • 01.jpg
  • 3.JPG
  • 08.jpg
  • 9.JPG
  • 10.jpg
Aktuality moto Moto

icon-m

Aktuality cyklo Cyklo

icon-c

Aktuality beh Běh

icon-beh

Novinky emailem

 

Odběr novinek elektronicky

 

Jestliže máte zájem, být průběžně informaován(a) o aktuálním dění u nás v Motoracing.cz, zaregistrujte se prosím.


Jméno 

E-mail 

 

 

Sponzoři:

 2                 pekar               

 

 1               

 3