Další podnik série závodů Czech Superstock Cup se konala na okruhu Eurospeedway Lausitz a já doufal, že se mi konečně podaří dokončit závod. Na Lausitzring mám krásné vzpomínky, protože právě tady jsme s IBOS Racingem v roce 2009 vydřeli krásné třetí místo, když jsme byli nuceni startovat z úplně posledního místa. Není divu, že jsem se těšil, až budeme mít těch 400km cesty za sebou a já se vrátím zrovna sem!

11_05csclau_02

Ani jsem netušil, jak mi bude dlouho trvat, než si tuto trať znovu připomenu. Jak jdou jednotlivé zatáčky za sebou jsem si celkem pamatovat, ale jak jet na této trati rychle, to mi trvalo celkem dlouho. Počasí ale bylo až na vítr výborné a prostoru pro trénink spousta.

První závod se knal hned v pátek navečer a protože bylo 13., tak jsem byl pochopitelně trochu nervózní Smile  Ale i přes nepříjemné datum nakonec vše dobře dopadlo. Po všech peripetiích s brzdami, roztrhanou gumou a deštivým počasím se mi podařilo uvidět šachovnicový praporek v cíli závodu. Bylo z toho 8. místo a dobrý pocit z dokončeného závodu.

Druhý den jsem hned v prvním tréninku zlepšil svoje časy na kolo, což předznamenávalo úspěšný den. Start se mi vydařil podstatně líp než v předešlém závodě a pustil jsem se do souboje se soupeři. Musím přiznat, že nemám zkušenosti se závody na "neurčitý počet kol", tak jako tomu bylo v tomto případě, kdy se jelo na 20 minut plus 2 kola. Alespoň tomu tak mělo být, ale kvůli průtahům organizátorů byl závod zkrácen - po pravdě řečeno, do teď nevím jak. Jeli jsme a já předjel Standu Poláka z KRTZ, který startoval o ředu přede mnou a na cílovce svítila na nula a já si řekl, že ještě kolo a je konec. - ale nakonec z toho byla 3 kola! Standa mě na konci vzdálenější rovinky vybrzdil a bravurně využil toho, že jsem dojeli jezdce o kolo zpět a ještě před esíčkem ho předjel a tím mi ucukl a mně už se nepodařilo ho dostihnout. Ale stejně z toho bylo 7.místo a celkem spokojenost. Chystal jsem se na Mistrovství ČR do Brna a tyto dva dny byly výbornou přípravou!

Závodu do 600ccm se účastnili i Znojmáci Rosťa Chládek (vlevo) a Michal Vydra (uprostřed)