V půlce dubna se uskutečnil první letošní závod série International Motorcycle Racing Cup (IMRC). Jelo se na Slovakiaringu, kousek od Bratislavy a v mnoha ohledech to pro mě bylo hodně důležité "svezení".
Během zimy jsem se připravoval opravdu tvrdě. Přesto jsem odjížděl k prvnímu závodu s velkou nervozitou. Jednak jsme na motorce provedli několik zásadních změn v elektronice, ale hlavně to pro mě bylo po hodně dlouhé době a spoustě zdravotních potíží první svezení. První svezení bez předchozího tréninku, na neznámé trati, kde jsem nikdy nejel. Zkrátka spoustu věcí nových a psychika tak pracovala naplno...

 

 2014_02_svk1-02   2014_02_svk1-04   2014_02_svk1-03

 

V sobotu jsem měl jen 2 tréninky na seznámení se s tratí a už 3. jízda byl kvalifikační trénink do závodu. Už v první jízdě jsem se ale uklidnil - zjistil jsem, že jsem fyzicky opravdu dobře na sezónu připravený a tak se můžu koncentrovat opravdu jen na jízdu. Motorka pracovala taky bezchybně, takže jsem jen jezdil a jezdil, abych si trať co nejvíce osvojil. V kvalifikaci z toho bylo 12. misto z 28 startujících. Spokojenost.
V neděli si s námi všemi nepříjemně zahrávalo počasí - od rána bylo zataženo a místy se na trať snášely kapky deště. Ovšem nikdy ne v takovém množství, aby se daly použít "mokré" pneumatiky. Už jsem byl téměř rozhodnutý do závodu nenastoupit, ale nakonec déšť ustal a trať byla kompletně suchá.

 

 2014_02_svk1-10

2014_02_svk1-11

 

Start do závodu se mi vydařil nadmíru skvěle a podařilo se mi hned předjet nějakých 5 soupeřů,  ale před první zatáčkou jsem se nechal - úplně zbytečně - vyděsit,  šel jsem na brzdy zbytečně brzy a propadl se až k 18. mistu. Tím ale začal ten pravý závod a já se postupně prokousával kupředu. Cílem jsem nakonec projel jako jedenáctý - skvělý pocit!
První závodní víkend tak dopadl hodně dobře. Teď už se všichni těšíme do Maďarska na Pannoniaring - trať,  na kterou nemám ze sezóny 2012 vůbec dobré vzpomínky...  A to je potřeba změnit!

 

2014_02_svk1-13  2014_02_svk1-08

  • 01.jpg
  • 3.JPG
  • 08.jpg
  • 9.JPG
  • 10.jpg
Aktuality moto Moto

icon-m

Aktuality cyklo Cyklo

icon-c

Aktuality beh Běh

icon-beh

Novinky emailem

 

Odběr novinek elektronicky

 

Jestliže máte zájem, být průběžně informaován(a) o aktuálním dění u nás v Motoracing.cz, zaregistrujte se prosím.


Jméno 

E-mail 

 

 

Sponzoři:

 2                 pekar               

 

 1               

 3