V termínu od 10. do 13.května se na Masarykově okruhu konal každoroční Memoriál Františka Šťastného - poprvé pod hlavičkou nové české motocyklové autority ČSMS a poprvé bez bodů přidělovaných do celkového hodnocení Mistrovství ČR. Do Brna jsme se vydali už ve středu večer, abychom před prvním kvalifikačním tréninkem třídy CZ Open 1000 absolvovali ještě nějaké volné treninky. Přihlášený jsem byl do dvou litrových závodů: CZOpen 1000 a Superbike, ale nakonec dopadlo všechno trochu jinak... 12_03mcrbrno_03

Do Brna jsem odjížděl s bolestmi v levém zápěstí a tak jsem se hned po příjezdu na okruh vydal za svojí "záchranářkou" - fyzioterapeutkou Evou Roupcovou. Masáž a tejpy začínající zánět uklidnily a já se mohl věnovat jen treninku. Nešlo mi to Frown  Celý den jsem se trápil a nemohl se dostat přes hrůzostrašných 2:14... Chtělo to mnohem víc tréninku, to už je mi jasné, ale... Nicméně jsem se do závodu kvalifikoval na 12.místě a doufal jsem, že to v závodě samotném půjde líp. V pátek jsem však už v prvním dopoledním tréninku zjistil, že ruka po 3 kolech bolí jako čert a že to bude fakt těžké.

Odstartoval jsem tak, jako snad nikdy předtím! Bojoval jsem nejen se soupeři, ale i s bolestí v zápěstí a hlavně v levotočivých zatáčkách jsem byl rád, že jsem nespadl. Poslední tři kola závodu jsem navíc zápasil s klouzající pneumatikou. Cílem jsem nakonec projel na 9. místě a ihned jsem zrušil svou účast v závodě Superbike. Závod s přehledem vyhrál Martin Trachta, který kraloval i všem treninkům, druhý dojel Richard Balcar a třetí byl Zbyněk Čech.

Přes ne příliš skvělývýsledek jsem z Brna odjížděl celkem spokojený - přesvědčil jsem se, že jsem po fyzické stránce skvěle připravený, perfektně se mi vydařil start a i závod jsem si opravdu užíval, stroj po celou dobu fungoval taky na jedničku a můj výkon ovlivnil mnohem víc nedostatek tréninku přímo na okruhu než zdavotní problémy, takže je to jen na mě.